Jak pečovat o prostěradla

Prostěradla jsou nejvíce trpící součástí ložního prádla. Jak často je máme prát a vyměňovat? I tady platí dvoutýdenní interval ve výměně, jako u ložního prádla, ale po nemoci nebo pokud se velmi zpotíte, je dobré ho vyměnit i nad tento plán. Prostěradlo totiž zachytává nejvíce potu, otíráme se o něj plnou vahou a všechny kožní šupinky skvěle živí roztoče.

povlečční

První praní je důležité

První praní je prostěradel důležité, protože potřebujeme odstranit zbytkové barvy a nečistoty z výroby. Ideální je na to dlouhý program na bavlnu, přidat můžeme ještě jedno máchání.

 

Další praní s mácháním navíc

Ideálně toto jedno máchání navíc přidáváme i při každém dalším praní, které už může být na kratší program, uvádí se klidně i 40 °C programy, pokud prostěradla pereme opravdu častěji. Výrazně ušpiněné prostěradlo dáme na vyšší programy, případně i s přípravky na skvrny nebo desinfekci prádla.

V tomto případě se to vyplatí, protože tato část povlečení obsahuje tu největší špínu, kterou z našich spících těl vstřebá.

Jak sušit prostěradla?

Nejvíce jim vyhovuje sušení na sušáku volně, látka se přirozeně vypne a nemusíte je dál žehlit. Další vypnutí je provedeno na samotném lůžku. To samé platí o napínacích prostěradlech.

Vždy si dobře přečtěte návod výrobce, kvalitní ložní prádlo by mělo být vysrážené a po vyprání by nemělo měnit tvar a ni velikost. A pak se můžete dlouho radovat třeba takového krásného kávového povlečení, které máme v našem eshopu. 

Tipy na dobře vyprání prostěradel

  • Perte vždy jednu barvu prostěradel a na bílá používejte speciální bělící prací prostředek
  • Omezte množství pracího prášku nebo gelu, dejte ho klidně o jednu třetinu méně. Čím více pracího prostředku, tím více může zůstat v prádle a to je potom tvrdé a nepoddajné.
  • Čím jemnější program, tím lépe. Neplatí, že vyvářka je nej! Naopak, čím častěji perete, tím šetrnější program vybírejte, předejdete tím předčasnému opotřebení.
  • Případné skvrny co nejlépe odeperte nebo vyčistěte ještě předtím, než začnete prát prostěradlo v pračce.

Důležité je, aby prostěradlo bylo čisté, voňavé a příjemné na dotek. Aviváž klidně použijte, ale také jí může být méně než na klasické prádlo.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565