5 důvodů, proč si pořídit elektrický přímotop

S příchodem zimy se stává otázka tepla čím v domě hojně diskutovaným tématem. Otázka využití domácích teplovzdušných ventilátorů rozděluje veřejnost na věrné odpůrce přímotopů a stejně tak kritiky jejich užívání. Nejčastěji bývá pořízení přímotopů zavrženo zejména kvůli jejich ceně. V jakých případech se vyplatí koupit si elektrický přímotop?

18792185

  1. Potřebujete elektrický přímotop na příležitostné vytápění

Elektrické přímotopy Vás donutí podívat se hlouběji do peněženky, pokud je budete využívat pravidelně. Hlavní důvod, proč si pořídit elektrický přímotop, je spíše jejich příležitostné využití. K okamžitému a spíše příležitostnému vytápění je nejvhodnější pořídit si elektrické přímotopy.  Jejich okamžitý účinek vhodně zaplní čekání, než se ohřeje těleso ústředního vytápění nebo kamna.

  1. Potřebujete se rychle ohřát

Díky přímotopům zažijeme ve vychladlém příbytku pocit tepla téměř okamžitě. Pokud zamýšlíte přímotop využít v některé z uzavřených místností bytu, poohlédněte se po přímotopu s ventilátorem (např. teplovzdušný ventilátor) Teplovzdušné ventilátory proměňují přivedenou energii na teplo v odporových článcích, které je pak ventilátorem vyháněno ven. Právě to zapříčiní rychlý ohřev vzduchu v místnosti. Teplovzdušný ventilátor rychle zažene pocit studených nohou, protože je vhodný i na bodové vytápění jednotlivých malých prostor.

  1. Hledáte přenosný zdroj tepla

Mezi další výhody teplovzdušných ventilátorů patří také možnost využít je podle potřeby v různých místnostech. Využití teplovzdušných ventilátorů prakticky nezná žádných omezení a můžete je umístit kdekoliv v bytě. Jedinou místností, v které bychom měli umístění přímotopu věnovat zvýšenou pozornost, je koupelna. Teplovzdušný ventilátor by měl být v tomto případě vybavený dostatečným krytím proti stříkající vodě. Trh nabízí širokou nabídku modelů teplovzdušných ventilátorů, které lze například zavěsit či umístit v bytě jako originální a zároveň funkční doplněk interiéru.

  1. Poohlížíte se po topidle s jednoduchou regulací

Teplovzdušným ventilátorem si můžete velice rychle a ihned zatopit a rychlá je i jeho regulace a nastavení. Obecně jsou teplovzdušné ventilátory velice skladné, lehké a nenáročné na přepravu ani zavedení do provozu.

  1. Chcete koupit topidlo s nízkou pořizovací cenou

Celkovou výhodou přímotopných zařízení je jejich nízká pořizovací cena. Pokud si ale spočítáme celkové náklady na jejich provoz, je jasné, že je výhodné omezit jejich použití především pro příležitostné či jednorázové rychlé vytápění.

 

 aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565