Univerzální dalekohled nejen pro profesionály: Jak funguje noční vidění?

Láká vás pozorování přírody? Nebo hledáte dárek pro myslivce? Nebo vás jen zajímá, jak funguje noční vidění? Máme pro vás tipy i odpovědi. Dalekohled s nočním viděním se ideálně hodí na pozorování přírody a to jak v lese, tak i přírody přilehlé k vašemu domu. Můžete tak zjistit, kdo chodí na slepice, nebo jestli odkud k vám chodí každou noc ježek na dobroty do kočičí misky.

moonshine-960797_640

Jak funguje noční vidění

Princip nočního vidění je vlastně jednoduchý. Jde o optickoelektronický systém, jehož nejdůležitější součástí je zesilovač světla, který zesiluje zbytkové světlo na povrchu předmětů a krajiny, na kterou se díváme. Utvoří se tak viditelný obraz. 

Čím větší je zbytkové světlo, tím jasnější obraz. Ideální pro noci, ve kterých svítí měsíc nebo tu máme zbytkové světlo od lamp či jiných umělých zdrojů. Některé typy dalekohledů mají zářič infračerveného světla, na který pak systém reaguje.

Toto zbytkové světlo se potom v dalekohledu několikrát zesiluje, ve finále dopadá na tzv. luminofor, který vydává zelené světlo (na zelené světlo je lidské oko nejcitlivější), proto obraz z nočního vidění působí zeleně.

TIP na dalekohled Bresser Digitální noktovizor, který navíc ještě 3 - 6 x zvětšuje. A má také přisvícení pro pozorování při úplné tmě a jeho dosah je 100 m (s přisvícením).

Pro pozorování přírody je skvělé i některé další vybavení jako je:

- stativ pro pohodlné a pevné umístění

- vhodný pro pozorování oběma očima

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565