Podle čeho vybrat powerbanku?

 

V dnešním světe mobilních zařízení a internetu občas potřebujeme nějakou tu šťávu navíc, abychom mohli naše zařízení vesele používat dál. Výborným řešením je v tomto případě powerbanka neboli externí zdroj, který můžete nosit v kapse, kabelce nebo batohu. A hned jak se bude stav vaší baterie blížit nule, bude vám tato externí baterie nápomocna. Otázkou však zůstává, podle čeho si powerbanku vybrat?

Základem pro výběr je kapacita

Nejdůležitějším parametrem každé powerbanky je její kapacita, které je udávána v mAh (miliampérhodinách). Jednoduše řečeno, jak velká baterie je uvnitř. Pro přesný údaj je však potřeba sledovat i napětí V (udávané ve Voltech), které výsledný přenos proudu do zařízení ovlivňuje. Kapacita baterií bývá udávána při napětí 3,7V, což umožňuje baterie mezi sebou porovnat. To znamená, že při kapacitě baterie v telefonu 1500 mAh a powerbance 4500 mAh je powerbanka 3x větší. To ale bohužel neznamená, že telefon nabijete 3x. Problém je v tom, že pro USB přenos je potřeba 5 V. Když k tomu přičtete kvalitu DC-DC převodníku můžete počítat, že vám z původní kapacity zbyde okolo 70 % uvedené hodnoty. Je to však standardní situace a nejedná se o chybu produktu.

powerbanka

Rychlost nabíjení

Důležité je také znát rychlost procesu nabíjení, abyste vaše zařízení mohli používat co nejdříve. Hlavním parametrem je v tomto případě výstupní proud. Ten určuje rychlost nabíjení. Nejlepší volbou je powerbanka s výstupním proudem 2 A, který je podobně rychlí jako kvalitní nabíječky do elektrické sítě. Často se můžete setkat s výstupem 1 A, což je spíše průměrná rychlost. Některé powerbanky nabízí kombinaci těchto vstupů, takže na své cestě budete moci nabít telefon i kamarádovi, i když si bude muset chvíli počkat.

powerbanka-2

Hledejte kvalitní provedení

Při výběru powerbanky je potřeba mít na paměti, že powerbanku budete většinou nosit u sebe. Proto je důležité myslet na velikost a hmotnost, abyste u sebe nenosili nějakou těžkou cihlu. Podcenit se nevyplatí kvalita provedení a použitý materiál. Platí, že čím odolnější, tím hrubější zacházení snese, záleží na vašich plánech. Další důležitý prvek je počet konektorů. Hodně modelů disponuje jedním korektorem pro nabíjení telefonu a jedním konektorem pro nabíjení samotné powerbanky. Dá se ale říct, že čím větší kapacita powerbanky, tím spíše bude mít více konektorů pro nabíjení více telefonů. Nabíjení powerbanky probíhá přes Micro USB konektor a je u nich potřeba počítat, že nabíjení zabere několik hodin.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565