Nerezové hrnce: Klasika, která nerezaví

Nerezové hrnce zůstávají i přes všechny jiné moderní povrchy nádobí stále v kurzu a mají své mnohé příznivce, protože jsou elegantní a počítají se mezi klasiku. Navíc jejich těžké zesílené dno, jež zefektivňuje vaření, mimo jiné šetří spotřebovanou energii. Ale výhod mají mnohem víc.

Pojďme se na ně podívat!

Dobře se rozehřívají a dlouho drží teplo

Silné dno a celkově kov, ze kterého jsou hrnce vyrobeny, mají jednu velkou výhodu – výtečnou termoizolaci, vodivost a schopnost dlouho držet teplo. Když hrnec s uvařeným jídlem zaklopíte pokličkou, vydrží dlouho teplé. Když pak použijete třeba i radu našich babiček a hrnec dáte do peřin, nebo jen obalíte utěrkou na sporáku, jídlo vydrží teplé až horké skoro víc než půl hodiny!

Zkuste to!

meat-2602031_640

Vysoká teplota povrchu svědčí všem minutkovým jídlům.

Použitelné na všechny typy vařičů

Plyn, elektrika, indukce – na tom všem můžete vařit v nerezových hrncích. U některých modelů byla dříve nevýhoda v tom, že byla nerezová i ucha a úchyty, takže nádobí pálilo. Do myčky nádobí se hodí

Nerezové nádobí můžete bez problémů mýt v ruce, ale také v myčce. Při mytí ale používejte jemnou houbičku, s tou drsnější můžete snadno poškodit povrch. Nádobí možná zabere místo v myčce, ale ve skříni určitě ne. Hrnec není jen na vaření. Můžete v něm dokonce odšťavňovat jako v tomto hrnci od značky Orion.

Alergici pozor…

Máte-li alergii na kovy (kobalt, nikl), pak se nerezovému nádobí raději vyhněte. Nebo ho alespoň nepoužívejte pravidelně. Záleží na stupni citlivosti na tyto kovy, ale někteří obzvláště citliví jedinci mají problémy i při používání nerezového nádobí a reagují kožními nebo dýchacími projevy.

TIP: V zahraničí se již vyrábí nerezové nádobí „nickel – free“, který alergizující složky neobsahuje. Snad brzy přijde tento trend i k nám.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565