Napěňovač mléka: Cesta k dobré a zdravé kávě

Skvěle napěněné mléko, které v kávě vytvoří skvělé efekty. Lahodně ohřáté, voňavé. Ohřáté mléko můžete díky napěňovači mít připravené i pro přípravu kakaa, kávovinových nápojů nebo ovocně ochucených mlék, stačí jen zapnout funkci ohřevu bez napěnění. Nikde nic nepřeteče ani se nepřipálí. Tento šikovný pomocník vám ulehčí každé ráno a z postele se budete těšit na horký nápoj.

milk-1760353_640

A je vůbec káva po ránu zdravá?

- káva ráno nabudí, a pokud po ní nepřichází dopolední citelný útlum (nervozita nebo úzkosti) klidně si ji v rituálech nechte. Pokud však ráno berete kávou z těla energii na dluh, zvažte jiné varianty. Například matcha čaj (ten v napěněném mléce chutná úchvatně)

- komu nedělá káva dobře na žaludek, ten ji snáší lépe právě zjemněnou mlékem

- správně připravená káva (propařením, kávovar, případně french press) je zdravá a obsahuje množství antioxidantů, prodlužuje život a zlepšuje činnost srdce, psychicky nás motivuje a i spalování je po ní efektivnější. Ovšem dbejme na míru, jít běhat po velkém turkovi není dobrý nápad. 

Jak to s kávou je, i s tím, jestli je dobré ji kombinovat s mlékem, opravdu nevíme. Výzkumy se liší a oba tábory se vášnivě hádají. Jisté je je jedno - v přiměřeném množství káva neškodí (1 - 3 šálky denně) a je dobré sledovat své reakce. Jsou lidé, nebo i životní období, ve kterých nám i jeden šálek kávy může spustit úzkosti nebo pocit přílišného vystresování. Poslouchejte své tělo a mějte na paměti, že stejně jako jeho potřeby se může i (ne)snášenlivost kávy měnit.

Napěněné mléko nejen do kávy?

Jak již bylo řečeno, napěňovač mléka využijete doma i ve chvíli, kdy nebudete mít chuť na kávu. Z mnoha důvodů:

- lehce tak předehřejete mléko do těsta

- připravíte teplé mléko do jiných nápojů bez rizika, že vám někde přeteče a připálí se

DŮLEŽITÉ: Základem úspěchu a napěněného mléka je kvalita mléka. Mělo by mít minimálně 3,5 % tuku. Značky si musíte vyzkoušet, někdy lépe pění čerstvé mléko, někdy trvanlivé.

- napěněné mléko můžete dávat i do sýrových omáček pro zjemnění

- přimícháním mléčné pěny zjemníte tvarohové dezerty nebo krémy do dortu

- jako ozdobu na krémové polévky 

- zdobit jím můžete i jiné mléčné nápoje (mléko s likéry)

Bezva tip na zimu!

TIP: Náš napěňovač mléka Sencor má nepřilnavou úpravu povrchu, ochranu proti přehřátí a přesné návody pro výrobu různých napěněných, ohřátých i míchaných nápojů. Bude vás bavit experimentovat. 

TIP: A když vám dojdou kapsle do kávovaru, máme pro vás další.

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565