Kvalitní reproduktor nebo Alexa: Proč si pořídit hlasového asistenta?

Dříve to bylo naprosté sci-fi. A dnes realita. Svou domácnost můžeme ovládat jenom hlasovými příkazy. Alexa je jedním z asistentů, který obsahují i některé chytré reproduktory. Kvalitní zvuk pro hudbu, ale i funkce, které podpoří hladké fungování vaší domácnosti. Dva v jednom. Nebo kolik jich v tom jednom vlastně je?

alexa-4758340_640

Jak s takovým reproduktorem naložit?

- uložíte je na místo, kde bude dobře viditelný i slyšitelný

- naistalujete si patřičnou aplikaci do mobilu

- nastavíte a nainstalujete další propojené aplikace (hudba, automobil, světla, spotřebiče apod...)

Hlasový asistent Alexa má na 50 000 různých funkcí a další se stále přidávají. Rozsah dovedností je stále širší, Alexa umí stále více jazyků, nabídne Vám nabídku kin, restaurací, předčítá audioknihy, odpovídá na otázky, zorganizuje za vás kalendář a připomene schůzky, poví vám předpověď počasí, dopravní situaci nebo výsledky sportovních utkání apod.

Upraví teplotu v domě, zamkne, odemkne - přidáváním svých vlastních instalací si můžete z Alexy udělat dobrého osobního sluhu.

Výhody tohoto nenápadného elegantního reproduktoru budete objevovat ještě dlouho a dlouho...

PRO POHODU: Streamování hudby

Výhodou Alexy je stremování hudby z platforem Amazon Music, Apple Music, Spotify, SiriusXM apod. Synchronizace s dalšími Echo zařízeními. Přehrávání hudby je asi nejvyužívanějším zábavným prvkem. K Amazonu Echo můžete připojit i své další reproduktory a mít tak poslech  ještě dokonalejší.

OCHRANA SOUKROMÍ: A od nás se nikam nic nedostane

Amazon Echo Dot (4. generace), kterou vám na našem eshopu nabízíme má ještě jednu skvělou funkci - tzv. funkce Alexa Guard anebo Amazon Kids, což je možnost vypnutí mikrofonu pro ochranu soukromí.

Pár faktů pro úplnost:

Siri (od roku 2011) od společnosti Apple HomePod

Cortana (od roku 2014) od společnosti Microsoft

Alexa (od roku 2014) od společnosti Amazon

Foto: Pixabay

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565