Jak na odhrnování sněhu bez starostí

Říká se, že zima už je za dveřmi. Lépe řečeno je ale příchod zimy nejčastěji vidět na chodníku před naším domem a na silnici, kterou jedeme právě do práce. Zima si servítky nebere a právě aktuálně přichází jako mnohdy zvaný a mnohdy nezvaný host, který na našem prahu leží dlouhé měsíce. Odklízení sněhu se stává na zimní měsíce pravidelnou a nekončící činností. Jak si ho alespoň trochu zpříjemnit? Pokud vám i sníh přeroste přes hlavu, pak je čas přizvat si na pomoc sněhové frézy a začít odhrnovat sníh efektivně a bez starostí.

snow-blower-584380_1920

S odklízením sněhu si poradí hrablo, lopata na sníh, sněhová fréza i zahradní vysavač

Sníh je radost rozhazovat a stavět z něj sněhuláky. Při samotném odklízení sněhu ale člověk musí postupovat konstruktivně. Nemusíte vlastnit široký arzenál náčiní, ale kvalitní hrablo či lopata jsou absolutní nutností. U hrabla je velmi důležitým parametrem správná výška násady. Při každodenním hrabání se také bude hodit lehký, ale zároveň odolný materiál hrabla na sníh. Díky správnému pracovnímu úhlu se vyhnete nepříjemným bolestem v zádech, které pilné pracovníky často zaskočí. Jednostranný pohyb hrablem je znát. Speciální lopata na sníh patří mezi kvalitnější sestry tradičního zahradního náčiní. Skládá se z hliníkového břitu, který zabrání jejímu prasknutí v boji s ledem či udusaným sněhem.

Věděli jste ale, že sníh přede dveřmi a z chodníku umí hladce sfouknout i zahradní vysavač? Většina zahradních vysavačů díky funkci „foukání“ se dá použít i pro zimní očistu cest, schodišť, teras i zákoutí. Pokud vaše lopata či hrablo na práci nestačí, ale nechcete dlouho hloubat nad zakoupením frézy, zahradní vysavač je ideální pomocník v nouzi.

Sněhová fréza elektrická či benzínová?

Tím více se vám dobré vybavení bude hodit, pokud žijete v podhůří českých hor. Nenadálá sněhová nadílka může znamenat také to, že se dostane do práce opravdu velice pozdě, nebo se tam vůbec nedostanete. V těchto případech, kdy se hrablo a lopata na odklízení stává nedokonalým nástrojem, přichází na řadu sněhová fréza. Snadné odhrnování sněhu oceníte s frézou ve chvíli, kdy si potřebujete poradit zejména s čerstvě napadaným sněhem.

Pro běžný úklid nízké vrstvy čerstvého prašanu, postačí vám elektrická sněhová fréza. Je tichá, manipulaci s ní zvládne každý a sníh ze zápraží či schodů zmizí jedna dvě. Benzínové sněhové frézy jsou pak určeny pro práci do náročnějších sněhových podmínek. Zvládněte letošní zimu se ctí a odklízejte bez starostí.

 Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565