Dron - zbytečnost nebo super hračka?

Určitě jste o tom už slyšeli nebo někde viděli. Dron. Také se tomu říká kvadrokoptéra, nebo vrtulník na ovládání. Stále se řeší jejich využití v armádě, v logistice či při osobní přepravě. Hlavně je to ale skvělá hračka pro malé i dospělé.

Dromida Vista FPV Quad s kamerou - oranžová [DIDE04NN]

Drony se dají pořídit již od pár stovek korun až po třeba 50.000,- korun. Je jasné, že s dronem za pár stovek si moc zábavy neužijete. Dron za cenu ojetého auta je zase zbytečnost. Pokud vybíráte drona, je dobré, aby už měl více funkcí. Základem je FPV, což je zkratka z anglického "first person view", neboli pohled z první osoby. Není to nic jiného, než přímý přenos natáčeného videa do ovladače, potažmo chytrého zařízení na zemi. Tento systém funguje jednoduše a spolehlivě. Kamerka na drony vytváří svou vlastní wi-fi síť, do které se automaticky připojí ovladač nebo například mobilní telefon s nainstalovanou aplikací. Spárování kamery a "prohlížeče" je automatické, rychlé a spolehlivé. Výsledný obraz je přesný, kvalitní a i odezva bývá rychlá a v reálném čase. Pokud při sledování využíváte mobilní telefon, aplikace určená pro toto sledování již má v sobě možnosti,  jak dále s videem pracovat. Nahrát, střihat, vytvořit z něj fotografie, apod.

Spousta lidí má obavy, jestli oni, nebo i jejich děti budou umět s dronem létat. Pamatujete si na éru před drony? To byly v módě vrtulníky na ovládání a naučit se takovou helikoptéru ovládat bylo někdy peklo. Dron, díky tomu, že má 4 vrtule dokáže stát na místě bez zásahu ovladače. Sice ovládání je citlivé, ale za pár desítek minut se dá ovládání drona snadno naučit. Ani dětem ovládání nedělá větší problémy.

Lepší dron, okolo 4.000,- Kč, má plno užitečných funkcí, se kterými je létání ještě více zábavnější. Například salto. Na ovladači je speciální tlačítko, po jehož zmačknutí udělá dron otočku o 360 stupňů. Je to velmi efektivní a pěkný kaskadérský kousek. Jen musíte myslet na to, aby okolo drona bylo dost prostoru. Dron je hlavně hračka na ven, tudíž v bytě se rozhodně nedoporučuje s ním létat.

Pokud Vás řádky výše zaujaly a Vy tak přemýšlíte o pořízení drona, můžeme Vám doporučit Dron Dromida Vista. Je vyveden v pěkné tyrkysovém designu a má všechny výše uvedené vlastnosti, plus pár navíc. Akumulátor vydrží v průměru 15 minut, což je v této cenové relaci lepší průměr. Finančně Vás nezruinuje, jelikož cena 2.999,- Kč s dopravou zdarma je více než přívětivá a jedná se o nejlevnější dron se srovnatelnými parametry v ČR. Objednávejte zde.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565