Jak se vypořádat s citlivostí na počasí a proč vzniká?

Jste citliví na počasí? Možná víte, že vás může bolet hlava, cítit se unavení, ale jsou lidé, kteří na změny tlaku vzduchu, a náhlé změny počasí mohou reagovat i méně známými způsoby. A jak se s tím vším vypořádat? A proč to vůbec vzniká? Obecně se ale dá říci, že čím více jsme odtrženi od přirozeného života a spojení s přírodou, tím více jsme citliví na náhlé výkyvy počasí. Jednoduše, při životě převážně v budovách choulostivíme.

hd-wallpaper-g31da7ab7f_640

Ale není třeba věšet hlavu, v rámci možností si doporučíme, co s tím!

Jak se meteosenzitivita projevuje?

Toto jsou možná trochu méně známé projevy než známá únava, bolest hlavy a kloubů... Objevit se může také kolísavá tělesná teplota, bolesti svalů, náhlá únava svalů, poruchy srdečního rytmu, únava až na omdlení, závratě.

Ale mezi další reakce na prudké změny počasí patří i psychické poruchy typu zvýšené nervozity, podrážděnosti a nenálady.

Také nespavost může být důsledkem rychle se měnícího tlaku vzduchu a počasí.

Zhoršují se  přechodně i chronická onemocnění zánětlivá, bolesti kloubů nebo mohou bolet jizvy či stará zranění či zhojené zlomeniny.

METEOSENZITIVITA: Proč je nám špatně?

Citlivost je způsobena změnami v teplotách, tlaku vzduchu, ale v poslední době se uvádí také v elektrických poměrech v ovzduší, které různé fronty před sebou hrnou mnohem dříve, než k nám dorazí. Nejhůř je nám před očekávanou změnou, typickým příkladem je předbouřkový dusný čas se suchým vzduchem, který je velmi nabitý kladnými ionty, na které reagujeme citlivě a negativně (bolesti hlavy, deprese, bolesti páteře, kloubů)

PREVENCE: Aneb jak se uvést do souladu

Adaptace na změny: čím více budeme pobývat na čerstvém vzduchu, vystaveni alespoň přirozeným teplotním změnám a vlivům, tím více si organismus navykne i na změny iontů ve vzduchu před změnami front. Výkyvům se nevyhneme, ale můžeme je po čase lépe snášet.

Před očekávanou změnou  počasí můžeme udělat vše, co je v našich silách ohledně prevence. Dostatečně pít, doplnit hořčík a tak ochránit svaly a snížit riziko migrén. Nepít kávu a nápoje s kofeinem, vyhnout se alkoholu a všemu, o čem víme, že naše problémy tak jako tak zhoršuje. 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565